EDP Maratona de Lisboa 2022

Biegowe wydarzenie w Lizbonie to Maraton, Półmaraton i Minimaraton (8.5 km). Wybraliśmy się tam w pięć osób z których Piotrek, Tomek i Marek pobiegliśmy półmaraton a dwie – Andrzej i Sebastian minimaraton. Kilka dni przed startem okazało się, że na królewskim dystansie wystartuje jeszcze Paweł, który przyjechał tutaj świeżo po maratonie berlińskim.

Dlaczego Lizbona ?… bo już start z połowy długości Mostu Vasco da Gama (12.5 km), którego jedna nitka jest zamykana raz w roku dla potrzeb maratonu gwarantował emocje. Kilkanaście tysięcy uczestników zostało tu przewiezionych autobusami, i … dwie godz. czekania na start. Pogoda na szczęście dopisała… załamała się następnego dnia –  lał deszcz i było wietrznie…. Wyobrażacie sobie nas wtedy w tym miejscu ?… brrrr

Królewski dystans… Paweł przebiegł w czasie 03:58:23. Na tyle szybko, że jeszcze zdążył mi kibicować – wielkie dzięki Pawełku.

Półmaraton: Tomek i Piotr z czasem 02:08:24 …ruszyliśmy razem, jednak po 2 km, może mniej 🙂 Tomek mi grzecznie podziękował… no cóż… inne tempo – młodość. Spotkałem ich na 3 km przed metą – ja na podbiegu, oni zbiegali –  zrobiłem Chłopakom zdjęcie, i… jak mówili… „wynik nie był najważniejszy – nastawieni byliśmy na podziwianie widoków…”.

O mnie… początek – za szybko, po 10 km dobrze… końcówka po kostce, i wyhamowałem… czas 02:18:52 (z robieniem zdjęć). „Witam weterana”…„witam Weterana RP” – kilkakrotnie słyszałem od biegnących Polaków. Końcówka, to krótkie rozmowy z naszą rodaczką, która na mecie gdzieś zapodziała się w tłumie.

Andrzej i Sebastian pobiegli minimaraton, który jak zachęcali organizatorzy – „daje możliwość sprawdzenia się przed królewskim dystansem”. Tu Andrzej (Pułko) nawet ścigał się ze śmigłowcem, co uwiecznił na zdjęciu.

Będąc w Portugalii – nie odwiedzić Fatimy…  celu pielgrzymek katolickich i ośrodka kultu maryjnego ? – byliśmy i tam. Zwiedzaliśmy też lizbońskie stare miasto i dzielnicę w której większość nowoczesnych obiektów ma słynnego portugalskiego podróżnika w nazwie.

Wracając wstępnie umówiliśmy się na Edinburgh Half Marathon w maju 2023 r.

Piotrze – dziękuję za organizację wyjazdu, i wszystkim Wam Chłopaki za wspólnie spędzony czas.

Marek, Prezes

Możesz również polubić…