Może będąc przejazdem zapalicie znicz?

Wkrótce Święto Zmarłych i… bardzo się cieszę, że poniższy, ubiegłoroczny artykuł na naszej www. pt. „Może będąc przejazdem, zapalicie znicz?”, jest aktualny. Nie chcę kusić losu przedwczesną publikacją tej informacji, ale… zaryzykuję. A Wy, tam na misjach, uważajcie na siebie. Jak to mówi mój Przyjaciel: – „Bądź czujny jak ważka”. 

Święto Zmarłych to dla mnie obrazy Przyjaciela i Kolegów  – stracili życie pełniąc służbę w kontyngentach policyjnych. Tak się złożyło, że ze wszystkimi byłem razem na misjach pokojowych.

STAŃCIE DO APELU…

Komisarz  Jerzy Piekarski – zginął na Trasie Katowickiej wracając na Bałkany z urlopu w kraju… jakiś wariat zawracał ciężarówką na pasie zieleni we mgle. Jerzego żegnałem na cmentarzu w Łodzi. Spoczywa na cmentarzu rzymskokatolickim p. wezw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej 96/100

Śpij w pokoju Jurku.

Podinspektor Andrzej Kaczor zabity w zasadzce na patrol ONZ w Kurdystanie (płn. Irak). Spoczywa w Słupsku: https://slupsk.grobonet.com/grobonet/start.php?id=detale&idg=15152&inni=0&cinki=1

Śpij w pokoju Andrzeju.

Podkomisarz Andrzej Buler  – zginął w katastrofie śmigłowca w Bośni i Hercegowinie. Spoczywa w Żarach: https://zaryck.grobonet.com/grobonet/start.php?id=detale&idg=10849

Śpij w pokoju Andrzeju.

Podinspektor  Bogdan Laskowski – dowódca polskiego kontyngentu policyjnego w Liberii zmarł w Monrovii na malarię. Spoczywa w Bielsku Białej na cmentarzu przy ul. Karpackiej https://bielskobiala.artlookgallery.com/grobonet/start.php?id=detale&idg=12205&inni=1

Byłeś jedynym kumplem, któremu ufałem bezgranicznie i w którego towarzystwie czułem się bezpiecznie. To, że odszedłeś jest zaprzeczeniem wiary w sprawiedliwość i sens istnienia. Nie mogę się z tym pogodzić i jest mi ciężko”. (fragment z książki pt. Misyjne Wspomnienia poświęconej Bogdanowi).

Śpij w pokoju Przyjacielu.

Podinspektor  Andrzej Łukasiński – zginął w wypadku drogowym w drodze na urlop do kraju. Spoczywa w Łodzi na Cmentarzu rzymskokatolickim p. wezw. Wszystkich Świętych na Olechowie przy ul. Zakładowej 4.

Śpij w pokoju Andrzeju.

W 2020 i 2021 r. odeszli od nas weterani Polskich Kontyngentów Policyjnych…

Podinspektor  Dariusz Krawczyk – dowódca:  kontyngentów policyjnych  i Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (FPU). Spoczywa na Cmentarzu św. Wojciecha, Kurczaki 81 w Łodzi.

Śpij w pokoju Darku.

Aspirant Sztabowy Artur Metelski. Weteran: Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie, misji w Afganistanie i Gruzji. Funkcjonariusz FRONTEX – zginął w wypadku drogowym.

Spoczywa na cmentarzu przy ul. Mickiewicza /nowy/ w Bielsku Podlaskim

Śpij w pokoju Arturze.

Kultywujmy pamięć o tych, co odeszli…

Marek, Prezes

Możesz również polubić…