Dzień Pamięci Wojny o niepodległość Mołdawii

Już trzeci raz, na zaproszenie majora Alic Brighidin ze Stowarzyszenia Wierność Ojczyźnie, które jednoczy weteranów wojny o niepodległość Mołdawii reprezentowałem Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej na uroczystości z okazji Dnia Pamięci 29. rocznicy rozpoczęcia wojny o niepodległość Mołdawii.

Spotkanie odbyło się w Parafii Prawosławnej pod wezwaniem Św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli. Po krótkiej mszy, zostaliśmy zaproszeni na plebanię na poczęstunek.

W kuluarach był czas na m.in. … spotkanie z oficerem Państwowej Straży Pożarnej i poruszenie tematu ew. udziału przedstawiciela PSP w prezentacji, z którą członkowie Stowarzyszenie od trzech lat odwiedzają placówki szkolne. Prezentacja przybliża młodzieży udział służb podległych mswia w działaniach poza granicami państwa (nie tylko wojsko) – zostałem również zaproszony do odwiedzenia Muzeum Misji Zagranicznych Wojska Polskiego w Feliksowie…. (kolejny raz… tym razem przyrzekam, pojadę).

W trakcie spotkania, mjr Alic Brighidin otrzymał awans na stopień podpułkownika. Nasz Kolega podziękował Ambasadorowi Mołdawii za wyróżnienie. Alik… gratuluję awansu, dziękuję za zaproszenie i… do zobaczenia.

mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, Prezes

Może Ci się również spodoba