Projekt „WETERANI RP” – podsumowanie 2018 r.

Projekt „Weterani RP” wystartował skromnie… bez fanfar, medialnego szumu i wsparcia organizacji rządowych, słowem proza życia, ale dla mnie priorytetem była integracja naszego środowiska.

no images were found

Rozpoczęliśmy udziałem w IX Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja – policjanta, który będąc poza służbą interweniował na warszawskiej Woli przypłacając to życiem. W turnieju biorą udział „profesjonalne” zespoły… nasz udział można więc potraktować z przymrużeniem oka – rozegraliśmy mecz „pokazowy ?” z sędziami turnieju – było trochę zabawnie, ale i radośnie. Dostaliśmy pierwsze, turniejowe koszulki Weteranów RP.

no images were found

Wieliszewski Crossing to 4 „sympatyczne” biegi terenowe na dystansach niewiele ponad 10 km (wiosna, lato, jesień i zima), na których liczy się przede wszystkim dobra atmosfera. W każdym z nich jednorazowo wzięło udział od 2 do 4 weteranów… dużo to czy mało?

no images were found

Ultramaraton Powstańca 1944” – bieg na dystansie 63 km. W teamie Weterani RP wystartowaliśmy sześcioosobową sztafetą. Zajęliśmy III miejsce w klasyfikacji służb mundurowych. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych sympatyków.

no images were found

Jeden z nich – Krzysztof – wystartował w miejscowości Hutka Kanka w XV biegu przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który podczas wykonywania czynności służbowych podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju. W czasie pościgu za przestępcami został przez jednego z nich śmiertelnie postrzelony.

no images were found

W Piątnicy na dystansie 10 km zaistnieliśmy wraz z dwoma sympatykami… zainteresowanie wzbudziły nasze koszulki. Tłumaczyliśmy, kim jesteśmy i kim są weterani…

no images were found

Największym jednorazowo wspólnym wystąpieniem sportowym weteranów był nasz udział w biegu na dystansie 5 km na Agrykoli w Warszawie. Wzięło w nim udział kilkunastu członków Stowarzyszenia.

no images were found

Bardzo cenię sobie zaproszenie do wzięcia udziału w biegu górskim MAGURUN na dystansie 20 km w miejscowości Krempna (Beskid Niski). Dobrze oznaczone szlaki turystyczne i historyczne miejsca związane z obiema wojnami światowymi – liczne cmentarze wojenne, bliskość Przełęczy Dukielskiej, o której przełamanie trwały zacięte walki, spokojni – nienarzucający się ludzie i malownicze widoki – skłaniają do ponownych odwiedzin tego malowniczego zakątka kraju.

no images were found

Powodzenie startu – kilku „czarnych paznokci” nie liczę – ośmieliło mnie do wzięcia udziału w Maratonie Warszawskim, który… ukończyłem, chociaż nie poszedł po mojej myśli… dałem się namówić na zakup „cudownych wkładek do butów”… efekt?… już po 15 km wysiadło mi jedno kolano, a po 20 km drugie – potem była już tylko walka…

no images were found

W Biegu Niepodległości w Warszawie wziąłem udział z dwiema dziewczynami – daliśmy radę… pierwszy raz na FB dostrzegłem, jak liczna grupa biegaczy wywodzi się z naszego środowiska…

no images were found

Poległym dla Niepodległej to bieg zorganizowany przez Służbę Ochrony Państwa i Policję na warszawskiej Agrykoli – dystans jedna mila. Była nas czwórka… spotkałem kilku zacnych kolegów. Było miło i przyjemnie i… ta… grochówka. Bieg współorganizował „Pułkownik” – nasz kolega. Tego samego dnia Krzysztof przebiegł Maraton Komandosa w Lublińcu promując nasz projekt. Wiem, że „Lubliniec” biegło kilkunastu policjantów… Tobie, Krzysztofie, wielkie dzięki.

no images were found

Rozmawiając z Adminem o publikacji tej informacji… usłyszałem: „Jesteś pewny, że to ostatni bieg w tym sezonie?”…no cóż… chciałbym zostać pozytywnie zaskoczony…

Marek, Prezes

Czytaj również str. 21 Gazeta Policja 997 nr 166/01/2019: http://gazeta.policja.pl/997/archiwum-1/2019/numer-166-012019

Może Ci się również spodoba