VII Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego w Mińsku Mazowieckim za nami.

W dniu 27 kwietnia 2019 r. Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim im. gen. bryg. Jana Tomasza GORZECHOWSKIEGO – „Jura” wspierany m.in. przez Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Klub Sportowy Zielono Czarni zorganizował VII już Bieg Pamięci na dystansie 10 km. Bieg, poświęcony jest żołnierzom poległym w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

„PASTA” – sierż. Marcin Pastusiak zginął w dn. 22.01.2011 r. – podczas patrolu w prowincji Ghazni, pod jego transporterem opancerzonym Rosomak, którym kierował, wybuchła mina – pułapka.

 „BUKOŚ” – kpr. Grzegorz Bukowski zginął w dn. 15.06.2010 r.  – raniony odłamkami wybuchającego pocisku rakietowego podczas ostrzału bazy Warrior przez talibskich rebeliantów.

W tej imprezie biegowej każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród biegaczy służb mundurowych popularny jest bieg w mundurze i butach kroju wojskowego „poza kostkę”. To wyzwanie, którego podejmują się tylko najlepsi, ale nie tylko o wynik tu przecież chodzi.

Organizowana ku czci poległych impreza biegowa na trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych.

Do zobaczenia za rok.

[ngg src=”galleries” ids=”34″ display=”basic_thumbnail”]

Może Ci się również spodoba