Weterani RP w finale Wieliszewskiego Crossingu 2019

W dniu 22 września 2019 r., przy pięknej słonecznej pogodzie, odbyła się finałowa edycja Wieliszewskiego Crossingu 2019. Przed startem miałem niezłą zagwozdkę – pobiec z Ewą, czyli spadnę z drugiego miejsca w generalce na trzecie lub czwarte czy też… Na pierwsze miejsce nie liczyłem, bo do prowadzącego miałem sporą stratę punktową ale przyznam, że bieganie „just for fun” – zaczęło mi doskwierać…

Chyba wyczuła mój nastrój bo… usłyszałem – dzisiaj zwalniam cię ze smyczy. Hm… zwalnia mnie ze smyczy – usłyszałem to z jej ust pierwszy raz i… spodobało się.

Na starcie parę słów powiedział Wójt. Było o trasie biegu, o „wodopoju” na 6 km i Patrycji Bereznowskiej,  której podziękował za Badwater –  najcięższy ultramaraton na świecie.

START – od początku szło mi nieźle… bieg wałem Zalewu Zegrzyńskiego – starałem się nie tracić dystansu do zawodnika, który jak mi się wydawało, zajmował w generalce 1. miejsce. Gdy dobiegliśmy do wieliszewskiej plaży i potem wąskiej ścieżki leśnej wiedziałem, że jest dobrze. Na 6. km, razem z wodą, przyjąłem energetycznego shot-a. Na 7 km wyprzedziłem „mojego/nie mojego” przeciwnika – uścisnąłem jego dłoń i… darłem maksa.

META – medal, woda i … czekanie na Ewę. Biegła swoje i wpadła na metę ok. 10 minut po mnie. Z „Czasomierzyka” dowiedziałem się, że w kategorii wiekowej zająłem I. miejsce i I. w generalce – miło.

Na stołówce przysiadł się „mój” znajomy z trasy. Przeczucie miałem dobre – tego dnia był głównym rywalem. Leszek pokazał mi swoje kolana… „pod koniec, trzy razy przewróciłem się”– zrobiło mi się przykro…

Wieliszewski Crossing, to perfekcyjnie zorganizowana impreza na którą składają się cztery biegi po ok. 10 km.

WETERANI RP po zaciętej (jestem przekonany) rywalizacji – w swoich kat. wiekowych zajęli 1 i 3 miejsce.

Przy okazji odwiedziłem strzelnicę, na której za parę dni odbędą się II Zawody Strzeleckie Weteranów o puchar Prezesa /…/ – było cicho i spokojnie. Zapachy lasu i nowych europalet wspaniale uzupełniały się… No cóż, byłoby dobrze, żeby druga próba integracji weterańskiego środowiska powiodła się.

Marek, Prezes