Weterani RP i Sympatycy wzięli udział w 100. Komandosa, półmaratonach w Warszawie i Berlinie oraz w Finale CITY TRAIL…

Weterani RP… projekt Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, integruje poprzez sport  środowisko Weteranów i naszych Sympatyków. Ostatnie kilkanaście dni obfitowało w wydarzenia biegowe, w których wzięliśmy udział…

100. Komandosa w Lublińcu, którą przebiegł Biegający Kot Filemon (to z fb) – w planach kolejne biegi do Wielkiego Szlema.

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę – z udziałem Team Podlaski z Koleżankami Małżonkami. Monika, Halina i Katarzyna pobiegły 5 km poniżej pół godziny,  a Piotr, Marcin i Tomek poniżej 2 h. Wiatr, deszcz, momentami śnieg nie sprzyjał biegnącym, i… często uniemożliwiał utrzymanie się za „zającem” – dlaczego o tym piszę ? Bo tydzień później stojąc na starcie biegu w Berlinie usłyszeliśmy to od uczestnika „połówki” warszawskiej…

Kol. Maciej wziął udział w Finał CITY TRAIL Gold 2023 w Lesie Bielańskim…  po udanym sezonie 2022/2023 w olsztyńskiej edycji City Trail i obronie zwycięstwa w kat.M40-50, powalczył o trofea w ogólnopolskim finale zajmując końcowo 2. miejsce.

Jak fama niesie, Berlin Half Marathon, to świetnie zorganizowana impreza biegowa. Sprawdziliśmy i potwierdzam. Byliśmy tam wśród ponad 30 tys. biegaczy. W drodze na start, w kolejce miejskiej pozdrawiali nas i oferowali pomoc Polacy – było miło. Chłopaki z Podlasia „zeszli” poniżej 2 h, a ja 02:23:15. Trasę poprowadzono obok miejsc narodzin nazizmu…  Reichstagu, miejsca głównej kwatery gestapo, więzienia i kwatery SS,  Muzeum Topografii Terroru, Bramy Brandenburskiej, Pomnika/Cmentarza zdobywców miasta w 1945 r., zachowanego fragmentu muru berlińskiego i znanych checkpoint-ów. Biegaczy zagrzewały do biegu liczne orkiestry i berlińczycy. Dzień wcześniej oglądaliśmy / zwiedzaliśmy te miejsca w deszczu, na szczęście nie padało w dniu startu.

Wracając mieliśmy o czym rozmawiać… w planach kolejne wydarzenia sportowe, których terminy „zachodzą na siebie”, o zbliżającym się Dniu Weterana Działań poza Granicami Państwa i Centralnych Obchodach naszego święta.

Ze składek Stowarzyszenia nie korzystamy… każdy płaci za siebie, i… sponsor mile widziany.

Marek, Prezes

Możesz również polubić…