Okiem prezesa, czyli – działo się…

Wrzesień i początek października obfitowały w wydarzenia sportowe – o tych ważniejszych chciałbym wspomnieć. Część z nich działa się w tym samym czasie i dopiero  przesyłane relacje uzmysłowiły mi, że… działo się – w tym również charytatywnie.

V Otwarte Zawody Strzeleckie Weteranów, członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA), Funkcjonariuszy i Żołnierzy oraz Sympatyków o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP i Prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.  Zebraliśmy kwotę 6.200, PLN

W PKO Biegu Charytatywnym polegającym na pokonaniu przez pięcioosobowe zespoły jak największej ilości okrążeń bieżni w przeciągu jednej godziny wzięliśmy udział w dwóch teamach… Weterani RP i Sympatycy I i Weterani RP i Sympatycy II.  Zebrane środki Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje na cel charytatywny, którym w tym roku było wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej.

Maraton w Berlinie przebiegł Kol. Paweł – Gratulacje.

Marsz Weterana zorganizowany przez Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP jest wzorowany na Marszu Duńskim (ukłony dla weteranów JSPP/FPU). Na 20 km trasie Pogórza Kaczawskiego spotkali się weterani misji zagranicznych, młodzież klas mundurowych, strażacy i cywile…  bo,  jak napisał Prezes Koła „ ta wyprawa adresowana jest do wszystkich”. Klimat wydarzenia, tworzyła młodzież – byliście fantastyczni.

Pozdrowili Nas z deszczowych i błotnych imprez: Weteran Krzysztof z Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w XIX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi w m. Hutki Kanki, a Ekipa Podlaska  z Bison Ultra Trail – dystans. 70 km – limit czasu 11 h. w składzie 3 osobowym wykręciła czas 8:34:41.

Przed nami 9 października półmaraton w Lizbonie. Temat przygotowują papierowo Kol. Piotr (Ekipa Podlaska) i sprzętowo Pułkownik (Pułko) – koordynator w Zarządzie Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP ds. sportu i rekreacji.

Z weterańskim pozdro – Marek, Prezes

Możesz również polubić…