Dancon March, Camp – Novo Selo Kosovo

Polscy Policjanci przebywający na misji w Kosowie wzięli udział w Dancon March zorganizowanym przez duńskich żołnierzy stacjonujących w bazie Novo Selo w Kosowie.

Dancon March to impreza organizowana przez duńskich żołnierzy pełniących służbę w duńskich kontyngentach wojskowych na świecie. DANCON jest skrótem od Duński Kontyngent, a marsz stał się tradycją od 1972 roku, kiedy Królewska Armia Duńska została rozmieszczona na Cyprze.

Nasi sympatycy pokonali dystans 25 km z 10 kilogramowym ekwipunkiem. Oprócz polskich policjantów na starcie zameldowali się mundurowi z Danii, Szwajcarii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Węgier, Turcji i Szwecji.

Polscy policjanci od marca tego roku pełnią służbę w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w ramach XXXII rotacji. Po dokonanej rejestracji uczestników, wszyscy ruszyli w trasę. Pogoda dopisała, zaś sama trasa była bardzo wymagająca i wiodła przez górzysty teren. Każdy zawodnik był w pełnym umundurowaniu, z obciążeniem minimum 10 kilogramowym. Rywalizacja była bardzo zacięta i każdy chciał być pierwszy na mecie, ale tak naprawdę samo pokonanie tej trasy jest już zwycięstwem. Przybywający na metę uczestnicy otrzymywali pamiątkowy medal oraz dyplom ukończenia marszobiegu.

Może Ci się również spodoba