Spotkanie w Misji Doradczej Unii Europejskiej na Ukrainie

Międzynarodowe centrum kongresowe „Dom Ukraiński” w Kijowie było miejscem spotkania kierownictwa i pracowników Misji Doradczej Unii Europejskiej na Ukrainie (EUAM Ukraine, 13.12.2019 r.).

Po wystąpieniach Antti Juhani Hartikainena, Szefa Misji, jego Zastępcy Fredrika Wesslaua oraz Szefowej Sztabu Maury O’Sullivan – medalami za służbę w cywilnej misji zarządzania kryzysowego odznaczeni zostali policjanci i pracownicy Misji, w tym dwóch polskich policjantów: insp. Robert Żółkiewski, Szef Biura Terenowego Misji w Charkowie oraz podinsp. Paweł Karnas, starszy doradca do spraw kryminalistyki.

Powołana w 2014 roku Misja za główny cel ma wspomaganie reformy cywilnego sektora bezpieczeństwa na Ukrainie, zatrudnia ponad 350 osób, spośród których połowa to obywatele krajów UE (głównie policjanci) oraz Kanady, poza główną siedzibą w Kijowie ma biura terenowe w Charkowie, Lwowie i Odessie oraz dwie jednostki mobilne.

Zawołaniem Misji jest doradzać, by zwiększyć zaufanie (Advising for trust).

Polski kontyngent to sześciu policjantów (wkrótce dołączy kolejny), pracujących w Kijowie, Charkowie, Lwowie oraz Odessie.

no images were found

Możesz również polubić…