Modlitwa w intencji Weteranów, Weteranów Poszkodowanych oraz ich Rodzin

W warszawskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w dniu 9 października 2019 r. odbyła się msza św. w intencji weteranów, weteranów poszkodowanych oraz ich rodzin. W mszy uczestniczyli  weterani ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych, Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Państwa, Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP, Stowarzyszenia Weteranów PKW w Misji UNTAC w Kambodży oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Legii Cudzoziemskiej.

Podczas mszy internetowo połączono się z Afganistanem z żołnierzami zgromadzonymi w kaplicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego.  Weterani i żołnierze i przekazali sobie pozdrowienia  i życzenia. Wartę honorową przy sztandarach stowarzyszeń pełnili Strzelcy Rzeczpospolitej.

Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wystawy plenerowe i zjeść żołnierską grochówkę, na którą po uroczystości zaprosił Proboszcz Sanktuarium.

Tradycyjny już zwyczaj palenia świeczek za poległych funkcjonariuszy Policji, w tym roku spełnili Koledzy Rafał i Krzysztof.

no images were found

Może Ci się również spodoba