Weterani pojadą za darmo w Warszawie.
Weterani pojadą za darmo w Warszawie. Miasto stołeczne dołącza do miast z bezpłatną komunikacją miejską dla uczestników misji zagranicznych. Uchwała nr XXXVI/1465/2026 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z 11 czerwca 2026 r. daje uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego zarówno weteranom, jak i weteranom poszkodowanym. Darmowe przejazdy obowiązują we wszystkich pojazdach lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez miasto (autobusy, tramwaje, metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej – SKM). Aby skorzystać z przywilejów, podczas kontroli należy okazać legitymację weterana lub weterana poszkodowanego wraz z ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość. Przepis wchodzi w życie 8 lipca 2026 r.



