II Wielobój Strzelecki Służb Mundurowych i Sympatyków z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ

W czwartek 23 maja 2024 r. na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia Warszawa” na rembertowskim poligonie odbyła się II edycja wieloboju strzeleckiego służb mundurowych i Sympatyków z okazji zbliżającego się w dniu 29 maja Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Środki zebrane z wpisowego i licytacji tradycyjnie przekazywane są na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Na strzelnicy stawili się przedstawiciele wielu formacji oraz sympatycy służb, którzy z jednej strony chcieli uczcić pamięć funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy stracili życie służąc w polskich kontyngentach: policyjnych, wojskowych i działaniach ochronnych poza granicami kraju a z drugiej wspomóc osierocone rodziny policyjne.

Zawodom przyglądali się z bliska goście i oficjele z komendy głównej – niektórzy nawet wzięli udział w kategorii mundurowej.

W kategorii dodatkowej, czyli strzelania snajperskiego – PRS – Precision Rifle Shooting triumfował Michał Sowiński przed Maciejem Mikołajczukiem i Marcinem Janowskim. W kategorii IPA najlepszy okazał się Sebastian Zimoląg. na drugim miejscu uplasował się Marcin Góreczny, a na trzecim Maciej Mikołajczuk. Wśród specjalsów na najwyższym stopniu podium stanął Albert Piórkowski. Za nim był Marcin Janowski, a brąz odebrał Rafał Strugański. W kategorii „Weterani” kolejność była następująca: Włodzimierz Lesiewicz, Marcin Sularz i Tomasz Mrzygłód.Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Magdalena Maszer, drugie Kamila Zimoń, a trzecie Paulina Sroga. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Albert Piórkowski przed Łukaszem Sławińskim i Włodzimierzem Lesiewiczem.

Wśród „Sympatyków” w klasyfikacji OPEN triumfował Maciej Szalaty przed Maksymilianem Czerpakiem i Agatą Laskowską. Pani Agata zajęła też pierwsze miejsce wśród kobiet sympatyków służb, wyprzedzając w punktacji Angelikę Hołownię i Barbarę Oleksiewicz.

Z  wpisowego, dobrowolnych wpłat, licytacji gadżetów sportowych z prywatnej kolekcji Andrzeja „Pułko” Kuczyńskiego, którą jak zwykle brawurowo poprowadził nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zebrano na rzecz Fundacji rekordową kwotę… 115 300 zł !

Organizatorami zawodów były: Biuro Komunikacji Społecznej KGP, CWKS „Legia Warszawa” Sekcja Strzelecka, Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami RP, Region Centralne Biuro Śledcze Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Zarząd Główny NSZZ Policjantów, Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZP w KGP, Stowarzyszenie Patriotyczno-Edukacyjne „Pamięć” oraz Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wspomnieć też należy Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, które wsparło kat. Weterani trzema pucharami.


Partnerem głównym zawodów była firma MK SZUSTER, która ufundowała nagrodę specjalną dla najlepszego strzelca pistolet SIG SAUER P365 XMACRO. Patronat medialny sprawował Miesięcznik „Gazeta Policyjna”.

Opracował: Marek, prezes na podstawie wybranych fragmentów art. Pana P. Ostaszewskiego, dziennikarza BKS KGP

Zdjęcia: Paweł Ostaszewski-Gazeta Policyjna, Marek Górnicki

Możesz również polubić…