Podinsp. Bogdan Laskowski – wspomnienie

Śp. podinsp. Bogdan Laskowski, Dowódca Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji ONZ w Liberii (UNMIL), zm. 6 stycznia 2005 r. w Monrowii na malarię mózgową wpisując się w tragedię swojej rodziny z której pozostał Syn – Łukasz. Córki bliźniaczki zmarły tragicznie… Majka, po dwóch latach Natalia. Odeszła też Jasia – żona, nie radząc sobie z traumą.
Całą służbę pracował w Wydziale Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku – Białej.
Należał do najbardziej doświadczonych ekspertów policyjnych. W 1993 r. delegowany został w charakterze obserwatora policyjnego do misji ONZ (UNPROFOR – Jugosławia). W komponencie policyjnym (UNIPTF) misji ONZ w Bośni i Hercegowinie pełnił służbę w 1995 i 1998 r. W latach 2000 – 2001 przebywał w Albanii w ramach Multinational Advisory Police Element (MAPE) – operacji Unii Zachodnioeuropejskiej.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązową Odznaką „Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego”, Brązową Odznaką „W Służbie Narodu” i medalami ONZ za służbę w imię pokoju.
Mianowany pośmiertnie na stopień podinspektora Policji w dniu 12 stycznia 2005 r.
Śpij w pokoju Przyjacielu


Zdjęcia z archiwum J. Cibickiego