VI Zawody Strzeleckie Weteranów i Sympatyków

W dniu 03 września 2023 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Szerominku k. Płońska odbyły się VI Zawody Strzeleckie Weteranów i Sympatyków o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej poświęcone Pamięci Powstania Warszawskiego.

Strzelnica LOK w Szerominku jest pod opieką znakomitego strzelca – instruktora, opiekuna młodzieży Andrzeja Idzikowskiego,  który był dzisiaj „wspomagany” przez Kol. Grzegorza Tomczaka, również niezrównanego strzelca. Na zawody o Puchar Prezesa przyjechało wielu wyjątkowych Gości, którzy również strzelali. Komendant Służby Ochrony Państwa, przedstawiciel Komendanta Głównego Policji, reprezentanci: SOP, IPA i Bractwa Weteranów w Polsce i wiele innych fantastycznych osób, w tym Kapelan KGP – nie strzelał.

Na zawodach rozegrano dwie konkurencje strzeleckie, część dokładna i szybka, ale zwycięzcą w obu konkurencjach oraz klasyfikacji generalnej został Grzesiek „Orzeł” Orłowski z SOP

Strzelanie dokładne – 25 metrów

  1. Orłowski Grzegorz
  2. Tomczak Grzegorz
  3. Betliński Stanisław

Strzelanie szybkie – 25 metrów

  1. Orłowski Grzegorz
  2. Idzikowska Monika
  3. Dyjecińska Dorota / Tomczak Grzegorz

Najlepszy strzelec – Orłowski Grzegorz – 162 pkt.

Nagrody ufundowane zostały przez: Zarząd Główny Stowarzyszenia – statuetki, Dyrektor Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa – puchar dla najlepszego Weterana poszkodowanego, Andrzeja „Pułko” Kuczyńskiego – nagroda rzeczowa, dla najlepszego strzelca w kat. OPEN.

Zwycięzcy otrzymali również powierniki Św. Michała Archanioła od Kapelana KGP.

Dziękujemy Wszystkim za udział – to był dobry dzień.

Możesz również polubić…