Weterani RP uczcili pamięć Powstańców Warszawskich

Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP od kilku lat bierze udział w wydarzeniach sportowych upamiętniających Powstanie Warszawskie. W tym roku 31. Bieg Powstania Warszawskiego i 8. Ultramaraton Powstańca 1944 – 2022 zbiegły się terminami – odbyły się w dniach 30 i 31 lipca. Decyzja o udziale tych samych uczestników w dwóch imprezach biegowych była „trochę” na bakier z fizjologią, jednak… pobiegliśmy.

„Powstanie” w lekkim deszczu na całej 10 km trasie – trochę powiało nad Wisłą. Tym razem nie było tunelu wzdłuż Wisły. Wszyscy „zeszliśmy” poniżej jednej godziny, a w kategorii „Weteran” podinsp. w st. spocz. Paweł Makarowski zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

W  8. edycji Ultramaratonu Powstańca 1944 – 2022 w Wieliszewie pod Warszawą pobiegliśmy w 2 sztafetach:  3 i 7- osobowej. Na wymagającej crossowej trasie o długości 63 km zawodnicy mieli za zadanie przebyć szlak kuriera powstańczego, zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian związane z historycznym  szlakiem Polski Walczącej. Pogoda zmieniła oblicze biegu – po prostu lało. Dukty leśne i polne ścieżki zamieniły się w bajora… kto jednak powiedział, że ma być łatwo ? – po prostu tym razem było inaczej…

W tych warunkach sztafeta 3 osobowa przebiegła 63 km z czasem 06:09:46 a 7-osobowa z czasem 06:39:04.

Weterani RP wsparci przez Bractwo Weteranów w Polsce wystąpili w składzie: kom. w st. spocz. Piotr Nowicki, kom. Tomasz Cybulski, Sympatyk Marcin Leoniak, kpt. w st. spocz. Ewa Górnicka, insp. Krzysztof Grygo, mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, asp. sztab. w  st. spocz. Andrzej Idzikowski, st. szer. rez. Janusz Szywała i Panie Aneta Modelska i Halina Witkowska.  

Na mecie czekały na wszystkich medale, pyszne jedzonko i ufundowane przez Bractwo Weteranów w Polsce statuetki.

Gminie Wieliszew podziękowania za organizację przedsięwzięcia, które jak co roku przygotowane było perfekcyjnie.

Za nami dwa biegi, jeden po drugim – oba w szczytnych celach, i… daliśmy radę dobrze się bawiąc, czy trzeba czegoś więcej ?

Marek, Prezes

Możesz również polubić…