Sport i rekreacja

Grupa Weterani RP, to pomysł Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej na integrację poprzez sport weteranów (spełniających kryteria Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa), i… naszych Sympatyków.

Grupa WETERANI RP działa bez prezesa, zbędnej nadbudowy, składek czy papierologii… WETERANI RP to promocja naszego środowiska, docierająca ponad podziałami (na zielonych i niebieskich) również do Tych, którzy nie są stowarzyszeni, bo… łączy Nas sport.

Zdarza się, że chcąc wziąć udział w wydarzeniu sportowym, mamy problem, co wpisać w rubryce „Klub” i… wymyślamy mniej lub bardziej śmieszne nazwy. Masz wątpliwości droga Koleżanko/Kolego? Daj się przekonać i przystąp do nas… to nic nie kosztuje… może tylko wydatek na koszulkę w barwach narodowych z napisem na plecach WETERANI RP.

Jak nas znaleźć ? – to proste, na FB wpisujemy WETERANI RP.

Ostatnio jeden z naszych nowych Kolegów zapytał mnie o nasz udział w imprezach/wydarzeniach sportowych oraz gdzie można nabyć naszą koszulkę biegową. Wiem, że mógł włączyć filtr i sam to sprawdzić, ale też wiem, że nie „chwalicie się” swoimi osiągnięciami, stąd też… poczułem się wywołany do obszerniejszej odpowiedzi, i… przymuszony do zaangażowania kilkoro z Was, za co przepraszam. Nadesłane odpowiedzi posłużyły do przedstawienia listy przykładowych wydarzeń biegowych… chociaż wiem, że także jeździcie na rowerach, pływacie, strzelacie…

Na Grupie WETERANI RP możecie publikować, umawiać się na wspólne bieganie – patrz post Koleżanki Agnieszki – na charytatywne bieganie w Parku Śląskim. Na poniższej liście możecie zauważyć, że wspólne bieganie funkcjonuje od dawna. Zachęcam do uczestnictwa w Sztafecie Bridgestone Maratonu Warszawskiego (jedną sztafetę już mamy) i Biegu Niepodległości w Warszawie – tu… rozpoznamy się po koszulkach, i… właśnie. Grupa jest przedsięwzięciem, gdzie nie ma składek ani sklepiku internetowego – słowem wszystkiego, co mogłoby rzutować na transparentność naszych działań.

Producent i właściciel sklepu internetowego sprzedającego „nasze koszulki”  zawiesił ich dystrybucję z powodu – jak to określił – „małego zainteresowania”. Po interwencji – przygotował nowy wzór… Przy 100 koszulkach koszt jednostkowy wynosi 30 PLN, przy 50 sztukach – 35 PLN… oczywiście plus koszt wysyłki. Zamiar zakupu można zgłaszać przesyłając SMS do Kolegi Krzysztofa (tel.: 507 238 249), który proceduje temat.

PS. Z mojej inicjatywy Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa podjęło się rozmów ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, w wyniku których dodano kategorię WETERAN do biegów Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Tak więc zapisujemy się w kategorii WETERAN, podając klub Weterani RP. Chciałbym podkreślić, że nikt Nas nie finansuje, tak więc za udział w przedsięwzięciach sportowych płacimy sami.

Przykładowe imprezy/wydarzenia biegowe, w których uczestniczyliśmy bądź uczestniczymy:

I półrocze 2022 r.

8. Ćwierćmaraton Komandosa – 22 stycznia – Słupsk.

Bieg Sybiru, 12 lutego – Białystok.

Wieliszewski Crossing/Zima – 13 lutego.

Półmaraton Rzym – Ostia – 6 marca – Rzym.

Półmaraton Warszawski – 27 marca.

Dancon March, Camp Nowo Selo, Kosowo – 9 kwietnia.

Finał City Trail Gold – 9 kwietnia – Bydgoszcz.

Wieliszewski Crossing/Wiosna – 10 kwietnia.

Dyszka Jurandówny – 1 maja – Szczytno.

Wings for Life World Run – 8 maja – Poznań.

Bieg Ekiden – 14 maja – Warszawa.

Półmaraton Białostocki – 15 maja.

Półmaraton PO KOLEI – 5 czerwca.

Legionowska 10. – 10 czerwca.

Wieliszewski Crossing /Lato – 26 czerwca.

Trail Running Albania – 26 czerwca.

II półrocze 2022

World Police & Fire Games Rotterdam – 28 lipca, 10 km cross country.

World Police & Fire Games Rotterdam – 30 lipca, police biathlon.

Bieg Powstania Warszawskiego – 30 lipca – Warszawa.

Ultramaraton Powstańca 1944 – 2022 (63 km) – 31 lipca, Wieliszew – Sztafeta 7- osobowa i 3–osobowa (obie obsadzone). W sztafecie 7-osobowej pobiegnie biegacz z Bractwa Weteranów w Polsce.

Ultramaraton Magurski 13 – 14 sierpnia – Beskid Niski – Krempna.

Bieg Tygrysa Orzysz – 20 sierpnia.

Nocny Półmaraton Praski – 3 września.

Mistrzostwa Polski Masters – 10 km – 10 września – Piwniczna–Zdrój.

Grom Challenge – 17 września.

Wieliszewski Crossing / Jesień – 18 września.

Maraton Warszawski – 25 września (niedziela) – 3 osoby + Sztafeta Bridgestone 3 osoby.

Bison Ultra – Trail, 1-2 października – Supraśl – 3 osoby (70 km).

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa – 8 października, 15 km – Lubliniec.

LUSO Półmaraton – Lizbona 9 października.

Bieg Niepodległości – 11 listopada – Warszawa – jeszcze nie ma zapisów.

Z weterańskim /Koleżeńskim/ pozdrowieniem – Marek

Możesz również polubić…