Pożegnanie z pracą…

Andrzej Korus – kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa zaprosił mnie na swoją uroczystość pożegnania z pracą.

Czekałem na Andrzeja wraz z kilkudziesięcioma innymi osobami. Na stolikach kawa, herbata, ciasteczka, i…dla mnie…niespodziewanie – Dyrektor Centrum Weterana ogłosiła, że Pana Andrzeja nie będzie – jest w szpitalu…

Na ręce Pani Dyrektor przybyli przekazywali podarki dla Andrzeja… ryngrafy, książki, dyplomy pamiątkowe… kilka ciepłych słów o nieobecnym.

Z Andrzejem poznałem się w 2012 r. we Wrocławiu w  Akademii Wojsk Lądowych na spotkaniu koordynacyjnym przed Centralnymi Uroczystościami Dnia Weterana i Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Nasza późniejsza współpraca rozwijała się, ku obopólnemu zadowoleniu. Uczestniczyłem w prelekcjach organizowanych przez Zespół Edukacji i Tradycji w szkołach nt. udziału Wojska Polskiego w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Miałem tam swoje pięć minut, gdy trzeba było powiedzieć parę słów o Policji. Byłem z Andrzejem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży, Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Warszawie i kilku innych. Andrzeju… jestem pod wrażeniem Twojego wspaniałego kontaktu z młodzieżą… stopniowanie napięcia… żartobliwe pytania, i – nagrody. Łącza satelitarne z Afganistanem… słowem profesjonalizm w każdym calu. Gdy prosiłeś żeby wziąć udział w mszy „Za Weteranów” – nie odmawiałem. Miałem wtedy okazję zapalenia świeczek pamięci – tym, którzy nie mieli tyle szczęścia co ja.

Nalałem sobie kawy… zjadłem szarlotkę.

Wracaj do zdrowia Przyjacielu.

Marek, Prezes

Możesz również polubić…