Okiem Prezesa – weterański listopad …

01. listopada – w TV na poważnie, informacje o tych co odeszli.

My Weterani – wskazaliśmy drogę do grobów, ”żeby będąc przejazdem znicze  zapalono…” na grobach poległych i zmarłych Kolegów. Zwrotne relacje otrzymaliśmy z  cmentarzy w Bielsku Białej, Słupsku, Żarach, Łodzi i Bielsku Podlaskim. Artykuł o naszej akcji ukazał się w ostatnim numerze miesięcznika z nazwą Policja 997 – od stycznia 2022 r.  będzie to Gazeta Policyjna.

11. listopada – powaga odzyskanej wolności, przeplatała  się z migracyjnymi problemami. Warszawski Marsz Niepodległości miał wymiar państwowy, tzn. za pieniądze kupiono spokój  – o braku czołowych polityków dowiedziałem się z TVN… ktoś tam zachorował, inni wybrali Kraków. Szef MON udzielił wywiadu przed GNŻ. Między innymi dowiedziałem się, że dla osoby „znanej  z tego że jest znana”, za nazwanie  strzegących granicy mordercami nie może być miejsca w mass mediach – i słusznie.  

W TV Historia obejrzałem świetny film „w pigułce” o odzyskaniu niepodległości w 1918 r. – przyznam, że o wielu rzeczach nie wiedziałem.

My, Weterani, uczciliśmy ten dzień biegnąc dla Rzeczpospolitej w Białymstoku, Poznaniu, Łomży i Warszawie, i… pewnie gdzieś jeszcze.

12. listopada usłyszałem pierwsze nutki  Jingle  bells…  ciche, ledwie rozpoznawalne zwiastujące grudniowe święta i… hurra!!! – znowu w TV będzie nieśmiertelny Kevin – nie mogę się już doczekać.

Z ostatniej chwili…

Policjanci XXXIII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji (FPU), tuż przed końcem szkolenia w Szkole Policji w Słupsku przed wyjazdem do Kosowa złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie podinsp. Andrzeja Kaczora, poległego na misji Kontyngentu Straży ONZ (UNGCI) w Iraku w 1995 r.  Tradycji stało się zadość – Panowie, Cześć Wam i Chwała.

Marek, Prezes

Możesz również polubić…