Charytatywne zawody strzeleckie dla podopiecznych Fundacji

W piątek 2 lipca br. w siedzibie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zaprezentowano kwotę, jaką udało się zebrać podczas zawodów strzeleckich, rozegranych dzień wcześniej w Warszawie.

Symboliczny czek z sumą 13 500 zł z rąk pomysłodawcy zawodów mł. insp. w st. spocz. Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego odebrała prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Pani Irena Zając.

Otwarte Charytatywne Zawody Strzeleckie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zgromadziły kilkudziesięciu zawodników, którzy aby wziąć w nich udział musieli wpłacić wpisowe, przeznaczone na wsparcie podopiecznych Fundacji. Do zdobycia były: Puchar Prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP oraz Puchar Prezesa Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Strzelano do tarczy TS – 4. „Sympatycy służb” oddawali 10 strzałów z odległości 15 metrów w czasie 2 minut, a pozostali zawodnicy także dziesięcioma strzałami musieli trafić do tarczy umieszczonej 20 m od linii ognia w czasie 1 minuty.

W klasyfikacji członków IPA pierwsze miejsce zajął Artur Szlawski, przed Arturem Gniadkiem i Robertem Zakrzewskim . Wśród weteranów najcelniej strzelał Grzegorz Tomczak. Drugie miejsce zajął Marek Górnicki, a trzecie Jacek Proniewicz. Kategorię OPEN „Sympatyk służb” wygrał Michał Czernik, za którym uplasował się Paweł Zbroja i Piotr Kisieliński. W kategorii „Sympatyk służb” kobiet wystartowały i kolejne lokaty zajęły: Agata Laskowska miejsce pierwsze, Barbara Oleksiewicz miejsce drugie i Barbara Wojno-Wrzesień miejsce trzecie.

Wśród gości znaleźli się przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach nadinsp. w st. spocz. Władysław Padło oraz prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP mł. insp. w st. spocz. Marek Górnicki, który brał także udział w zawodach. Podczas imprezy można było wylicytować ciekawe przedmioty, przekazane przez instytucje i osoby, na przykład piłkę footbolową z prywatnej kolekcji Andrzeja Kuczyńskiego z autografem Roberta Lewandowskiego. Dochód z wpisowego oraz licytacji poszedł w całości na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Profesjonalna rywalizacja strzelecka, przygotowana w błyskawicznym tempie przez niezmordowanego „Pułka”, który wziął na siebie także rolę kierownika zwodów pokazała, że przy wsparciu życzliwych ludzi, gotowych otworzyć swoje kiesy możliwa jest pomoc tym, których rodzice i mężowie zginęli na służbie. Brawa należą się zarówno organizatorom, partnerom , jak i uczestnikom. Taki grosz w trudnym czasie pandemii, na progu wakacji na pewno zostanie dobrze wykorzystany przez Fundację. 

Organizatorami przedsięwzięcia były: Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region Centralne Biuro Śledcze Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Stowarzyszenie Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem głównym zawodów była Firma M.K. Szuster, Pana Adama Szustera. Organizacyjnie wspierał nas Klub Strzelecki „COVER”.

Szczególne podziękowania składam naszemu Koledze weteranowi, Grzegorzowi Tomczakowi – instruktorowi strzeleckiemu zawodów, który  pokonał dystans 400 km, żeby nas wesprzeć.

Dziękujemy także Jakubowi Łozowskiemu – firma MODECOM, Tomaszowi Wróblewskiemu – firma Silent Technical, Michałowi Czernikowi – Restauracja La Playa, Piotrowi Wieczorkowi – firma Gastro Magic, Pawłowi Szopie – firma Red is Bad,  Łukaszowi Lesiakowi – Restauracja British Buldog Pub, Czesławowi Hołdzie – firma Czesio Energy  Drink i Zbigniewowi Cylnemu z firmy SCM.”

Rywalizację przeprowadzono na Strzelnicy „Warszawianka”, która na tak szczytny cel swoje obiekty udostępniła  bezpłatnie.

Marek, Prezes

(wykorzystałem obszerne fragmenty tekstu Pawła Ostaszewskiego/Gazeta Policyjna)

Możesz również polubić…