Podziękowania

Po raz drugi uczestnicząc w II Rajdzie Motocyklowym Weteranów uczciliśmy pamięć o żołnierzach, funkcjonariuszach, pracownikach zmarłych i poległych w misjach i operacjach poza granicami państwa. Wśród motocyklistów byli żołnierze WP i przedstawiciele innych służb -Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, SKW, SWW i SOP. Motocykliści odwiedzili groby 120 żołnierzy, 5 policjantów, funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa i ratownika medycznego.

Wspólnie z Dyrektorem Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa – Panem płk Szczepanem Głuszczakiem, postanowiliśmy uhonorować dyplomami tych kierowników jednostek organizacyjnych Policji, którzy wykazali się empatią i pomogli organizacyjnie w przygotowaniu wizyt motocyklistów odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku policjantów poległych na misjach. Na ich mogiłach złożono wiązanki kwiatów i wieńce oraz zapłonęły znicze pamięci.

Podziękowania kierujemy do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Komendanta Szkoły Policji w Słupsku, Komendanta Powiatowego Policji w Żarach, Naczelnika Wydziału Organizacji i Dowodzenia Szkoły Policji w Słupsku, Dowódcy 73. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT oraz Dowódcy 18. Batalionu Powietrznodesantowego, który nie oglądając się na brak policjantów przy mogile podinsp. Bogdana Laskowskiego, przygotował w Bielsku-Białej wspaniałą uroczystość z udziałem swojego Kapelana.

Bardzo dziękuję Paniom: rzecznik prasowej w Żarach oraz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi – dobra robota.

Marek, Prezes

Może Ci się również spodoba