Wspomnienie Magdalenki…

W nocy z 5 na 6 marca 2021 roku w podwarszawskiej Magdalence już po raz osiemnasty pod pomnikiem upamiętniającym poległych antyterrorystów spotkali się funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz uczestnicy tej najtragiczniejszego w dziejach polskiej Policji akcji bojowej.

W wymianie ognia z bandytami  zginęli policjanci Marian Szczucki „Maniek” i Dariusz Marciniak „Kaczor”, a siedemnastu funkcjonariuszy zostało rannych.

Co roku 6 marca o godz. 0.40 wystawiana jest warta honorowa z pochodniami i składane są wieńce. W tym smutnym miejscu nie zabrakło naszego Kolegi – Weterana, Andrzeja Kuczyńskiego „Pułka” członka Zarządu Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP, który brał udział w szturmie na posesję.

W domu ukrywali się niebezpieczni przestępcy: Białorusin Igor Pikus (służący w przeszłości w Specnazie) oraz Robert Cieślak (bogata kartoteka – m.in. zabójstwa, napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu).

Podczas akcji w Magdalence „Pułko” był wśród rannych odłamkami bomby odpalonej przez ukrywających się bandytów. Jak co roku, wspólnie z kolegami zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych kolegów.

CHWAŁA BOHATEROM!!!

Może Ci się również spodoba