II Charytatywne zawody strzeleckie pamięci Mańka, Kaczora i Krasnala – odbyły się

W dniu 19 grudnia 2020 r na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego Legia odbyły się II Charytatywne zawody strzeleckie pamięci Mańka, Kaczora i Krasnala na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zawody współorganizowali: Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region Centralne Biuro Śledcze SGW IPA, Sekcja Strzelecka CWKS Legia oraz Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Przedstawiamy dwie relacje czołowych zawodników: Andrzeja Idzikowskiego i Grzegorza Tomczaka, którzy zamieścili je na swoich FB.

Andrzej

II Charytatywne Zawody Strzeleckie na przyjaznym weteranom obiekcie.  Miałem przyjemność reprezentować Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

W trakcie zawodów udało się zebrać kwotę ponad 8000 zł, a do tego z całą pewnością, dojdą jeszcze środki z licytacji. /…/

Zawody trudne, bo konkurencja mega mocna. Dwóch zawodników, z którymi się mierzyłem darzę ogromnym szacunkiem i podziwiam za umiejętności. Jeden to Madleaf V Closerangefighting, który trafia bez przyrządów z pistoletu w cel z 30m. Drugi to Grzegorz Tomczak , który jak się w statyce zepnie jest nie do pokonania. No więc… w strzelaniu szybkim przegrałem z nimi o kilka sekund i ostatecznie zdobyłem 3 miejsce. Położył mnie cholerny kolimator – o jak ja tego cholerstwa nie lubię . Odbiłem sobie w strzelaniu statycznym, solidnym wynikiem 100/100 ( w tym 6 x 10 wewnętrzna ). I tu ostatecznie udało mi się wygrać .

Grzesiek

II Charytatywne Zawody Strzeleckie pamięci Mańka, Kaczora i Krasnala na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach na obiekcie CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka.

Jak możemy to pomagamy i innych do tego namawiamy.

Dwie konkurencje: statyczna i dynamiczna. W statycznej II miejsce z dobrym wynikiem 98/100. Wygrał Andrzej Idzikowski z wynikiem 100/100 co nie pozostawia zbyt wiele pola do dyskusji, gratulacje! W konkurencji dynamicznej również II miejsce. Tu wyprzedziłem nieznacznie Andrzeja, natomiast uległem 2 sekundy innemu Kozakowi strzelectwa: Madleaf V Closerangefighting – gratulacje za celność i szybkość!

Strzelane było z broni obiektowej M.K.Szuster z trzech rodzajów Siga. Wielkie podziękowania dla organizatorów i uczestników. Poziom coraz wyższy więc trzeba brać się za treningi bo jesteś produktem swojego treningu

Tradycyjnie pozdrawiam : Polskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego oraz  WETERANI RP.

Fundusze z wpisowego od startujących w konkurencji Jednostek Specjalnych, Weteranów, Sympatyków, SGW IPA oraz z licytacji pamiątek zostały przekazane przez pomysłodawcę zawodów, byłego antyterrorystę mł. insp. w st. spocz. Andrzeja Kuczyńskiego, w formie czeku z rekordową kwotą 14 312 zł. na ręce Pani Ireny Zając Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Andrzej Kuczyński „Pułko”, niestrudzony w działaniach charytatywnych, w trudnym okresie pandemicznym podjął się organizacji zawodów współpracując z Robertem Matrackim – Prezesem Sekcji Strzeleckiej CWKS Legia, Sędzią Głównym Zawodów Patrykiem Lejdą, Sędziami – Andrzejem Idzikowskim i Grzegorzem Tomczakiem ze Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP, Arturem Szlawskim i Arturem Gniadkiem z Regionu IPA CBŚ oraz paniami Barbarą Żebrowską i Katarzyną Aleksandrowicz z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Organizację  II Charytatywnych Zawodów Strzeleckich Pamięci Mańka, Kaczora i Krasnala o Puchary: Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP, Prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Prezesa Sekcji Strzeleckiej CWKS Legia wsparli…

Partnerzy Główni zawodów: Firma MK Szuster oraz Firma MODECOM.

Partnerzy wspierający: SEJFY. PL, Drukarnia AMK GROUP, Coca – Cola HBC Polska, Delikatesy Elixir Restauracja oraz Restauracja Czerwony Wieprz i Folk Gospoda, Afamia Bakery & Sweet, British Buldog Pub, Silent Technical, TON Institute, Gastro Magic, Instytut Gospodarki Rolnej, Red is Bad, Paladin Tac, HB Sport.

Naszym Partnerom bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wygramy wojnę z pandemią i będziemy mogli zorganizować zawody już bez obostrzeń, z udziałem czynnych funkcjonariuszy Policji oraz zaprzyjaźnionych Służb – do zobaczenia za rok.

Marek Górnicki, Prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej

Może Ci się również spodoba