Zawody strzeleckie Weteranów i Sympatyków

W dniu 26 września 2020 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komornicy w Gminie Wieliszew odbyły się III Zawody Strzeleckie Weteranów i Sympatyków o puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Jak co roku w czasie zawodów pogoda dopisała.  Jedną z atrakcji imprezy była kolekcja historyczna broni wojskowej, na którą patrzyłem… przyznam … z podziwem i trochę z zazdrością – później okazało się, że kilka egzemplarzy Paweł udostępnił nam do strzelania, kto to będzie czyścił ? – wielki pokłon Pawle …

Leśna, kameralna strzelnica… pachnąca żywicą … nie zmieniła się od pamiętanej z ubiegłego roku – czekała na nas…

Ale oddajmy głos Andrzejowi i Grzegorzowi , którzy takie wpisy zamieścili na swoich Fb:

„Dziś, odbyły się bardzo ważne dla mnie zawody. III Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami RP. Zawody miały charakter koleżeński, a głównym ich celem była integracja środowiska Weteranów z różnych formacji mundurowych. Atmosfera zawodów fantastyczna, jedzenie pyszne. Pokazy broni współczesnej i historycznej. Zdecydowanie było co robić. Nie udałoby się to na pewno bez zaangażowania wielu fantastycznych ludzi i instytucji.

Trochę sędziowałem i trochę strzelałem. Z wyników ogólnie jestem zadowolony. Biorąc pod uwagę, że walczyłem z jednymi z najmocniejszych zawodników jakich znam. W konkurencji dokładniej udało mi się zająć 1 miejsce 🙂 W szybkiej troszkę szczęścia zabrakło.

Dzięki Grzegorz Tomczak i Janek K. za wymagającą rywalizację”.

„Na strzelnicy w Komornicy dziś od rana było Święto Weterana. Weterani i ich sympatycy spotkali się na III Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP. Rozegrano 2 konkurencje: pistolet dokładny i pistolet szybki. W strzelaniu dokładnym najlepiej złożył się do celu Andrzej Idzikowski przed Grzegorzem Tomczakiem i Jankiem K. Pistolet szybki – bezapelacyjnie zwyciężył Janek przed Dariuszem Przasnkiem i Grzegorzem Milewskim. Janek K. okazał się też najlepszym strzelcem zawodów wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Andrzeja Idzikowskiego i Grzegorza Tomczaka. Najlepszą wśród Pań została Agnieszka Szymanik.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok ”

Puchary dla najlepszych zawodników w kategoriach pistolet: dokładny i szybki wręczył Marek Górnicki, Prezes Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami RP, a dla najlepszego strzelca zawodów – Pan płk Szczepan Głuszczak, Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, który do zebranych  skierował kilka słów …

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa i upominki.

Przedsięwzięcie mocno wsparł logistycznie Kol. Andrzej Kuczyński – członek Zarządu Stowarzyszenia – catering, profesjonalny fotograf… „Pułko” – słowa uznania.

Podsumowując wydarzenie z mojej perspektywy… postęp organizacyjny zawodów jest zauważalny. Kameralna strzelnica, uczestnicy ponad podziałami i opinie, że taka impreza powinna być organizowana częściej, tworzą dobry klimat do przemyśliwań nad ich jeszcze lepszą organizacją. My – Weterani Działań poza Granicami Państwa i nasi Sympatycy, wspomagani przez Gminę Wieliszew przyjazną Weteranom, mając zielone światło Centrum Weterana, patrzymy z optymizmem w przyszłość.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym i uczestniczącym w przedsięwzięciu, w tym: Andrzejowi Idzikowskiemu i Grzegorzowi Tomczakowi – Sędziom Zawodów, Andrzejowi Kuczyńskiemu – za wsparcie logistyczne zawodów, Gminie Wieliszew  za udostępnienie strzelnicy, Dyrektorowi Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa za obecność i ufundowanie pucharu i upominków, Dyrektorowi Narodowemu Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni za skierowanie swojej reprezentacji strzeleckiej, Komendantowi Głównemu Policji reprezentowanemu przez Naczelnika Gabinetu KGP, Komendantowi Stołecznemu Policji i Bractwu Weteranów w Polsce, którzy wsparli nas obecnością swoich przedstawicieli, Firmie UMO – Technologie Militarne i Policyjne za udostępnienie i pokaz Beretty, Pawłowi za pokaz broni historycznej, Region IPA CBŚ i sponsorom M.K.Szuster, British Buldog Pub, Gastro Magic, HB Sport i MODECOM.

Do zobaczenia za rok.

Marek, Prezes

Zdjęcia: Andrzej Seta

Komunikat: https://swmsw.pl/wp/wp-content/uploads/2020/09/KOMUNIKAT.pdf

Może Ci się również spodoba