The Murph Challenge – edycja Budapeszt

W dniu 28 maja br. w ramach światowych zawodów Murpch Challenge 2020 odbyła się tez pierwsza polska edycja tychże zmagań sportowych – „Murpch Challenge Poland 2020’. Miała ona na celu upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, por. Michaela P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie, ale także upamiętnienie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami. Jej termin to 30 maja 2020 roku i była ona połączona z obchodami Dnia Weterana  Działań poza Granicami Państwa.

Zawody polegają na wykonaniu słynnego – „The Murph”, a w ich skład wchodzi wykonanie kolejno po sobie: 1.6 km biegu, 100 podciągnięć, 200 pompek i 300 przysiadów. Wszystko kończy się ponownie biegiem na dystansie 1,6 km. Limit czasowy przewidziany na całość to 90 minut. Start w trzech kategoriach: z obciążeniem 10 kg, bez obciążenia i odrębna kategoria dla kobiet.  Ciekawostką wydarzenia był udział w niej międzynarodowego zespołu policyjnego – Polsko/Węgierskiego, który uczestniczył w zawodach w Budapeszcie stolicy Węgier. Takie rozwiązanie było możliwe z uwagi na formułę online.

Skład zespołu to byli uczestnicy misji pokojowych, a jednocześnie aktywni Policjanci: ppłk Gergely FÜLÖP, Zastępca Wydziału Komendy Głownej Policji na Węgrzech, (zawodnik amatorski crosffit) oraz polski Oficer Łącznikowy Policji na Węgrzech mł. insp. Bogusław Kołdys.

Może Ci się również spodoba